Pomorze Zachodnie - wypoczywaj aktywnie w Zachodniopomorskiej Krainie Wodnej!

Województwo zachodniopomorskie to nie tylko odpoczynek w ciszy. Walory naturalne stwarzają doskonałe warunki do spędzenia czasu wolnego w bardziej aktywny sposób.

Województwo zachodniopomorskie to znakomite pola golfowe, odwiedzane przez graczy z całego świata. Ten wyjątkowy sposób spędzenia wolnego czasu zyskuje coraz więcej zwolenników. To okazja do spotkań towarzyskich i biznesowych w wyjątkowej scenerii zielonych, pagórkowatych terenów, na które zapraszamy zarówno profesjonalistów jak i początkujących zawodników.

Pomorze Zachodnie to raj dla miłośników sportów wodnych. Można tu żeglować na otwartych wodach, bądź popłynąć kajakiem wraz z nurtem rzek. Różnorodność wód sprawia, iż nawet takie pojęcia jak windsurfing, kitesurfing czy nurkowanie nie są dla turystów z województwa zachodniopomorskiego niczym obcym. Wszystkie te elementy tworzą idealne warunki do kreowania szlaków wodnych, lubianych przez wielu miłośników wodnego szaleństwa. Jeśli bezpieczniej czują się Państwo na lądzie chwilę wytchnienia można znaleźć łowiąc ryby w jednym z wielu przystosowanych do tego miejsc. Do dyspozycji są także trasy rowerowe, konne lub Nordic Walking, które zaprowadzą Państwa w najpiękniejsze miejsca.

Tereny zielone – lasy, parki stwarzają idealne warunki do rozwoju turystyki aktywnej. Są one doskonałym tłem dla szlaków rowerowych, konnych i pieszych lub coraz bardziej popularnej dyscypliny jaką jest Nordic Walking. Sprawiają one, iż tego rodzaju wypoczynek pozwala połączyć przyjemne z pożytecznym.

Województwo Zachodniopomorskie to gwarancja udanego wypoczynku. Po bogatym w atrakcje wyczerpującym dniu chwile wytchnienia znajdą Państwo w hotelach, motelach, pensjonatach oferujących usługi wysokiej jakości. Baza noclegowa regionu charakteryzuje się europejskimi standardami, a jej zróżnicowanie umożliwia udany wypoczynek niezależnie od upodobań i środków finansowych!

Wybrzeże Bałtyku

Województwo Zachodniopomorskie, z racji położenia i walorów naturalnych, należy do jednego z najpiękniejszych regionów Polski. Blisko 185 km odcinek wybrzeża Morza Bałtyckiego wraz ze wszystkimi walorami – piaszczystymi plażami, wydmami, lasami i płytkimi jeziorami nadmorskimi  stanowi podstawę dla rozwoju turystyki rekreacyjno – wypoczynkowej, typu 3xS (słońce-morze-plaża), aktywnej oraz specjalistycznej. Wspaniałe, piaszczyste plaże nadają się równie dobrze do kąpieli słonecznych, jak i do uprawiania letnich sportów (np. piłki czy siatkówki plażowej). Wszędzie można znaleźć doskonałą bazę wypoczynkowo-rekreacyjną, ośrodki Spa, atrakcje przyrodnicze i kulturowe.