Zachodniopomorskie – czuj się zdrowo i komfortowo!

Województwo zachodniopomorskie to jeden z najpiękniejszych i najbardziej różnorodnych pod względem turystycznym regionów Polski. Magnesem dla turystów krajowych i zagranicznych odwiedzających Pomorze Zachodnie są znane zachodniopomorskie uzdrowiska: ŚwinoujścieKamień PomorskiKołobrzegPołczyn Zdrój i Dąbki. Niezaprzeczalne i niespotykane walory klimatyczne regionu, morska nasycona jodem bryza, pokłady leczniczej borowiny i solanki są podstawą rozwiniętej sieci usług, zabiegów leczniczych, rehabilitacyjnych oraz usług Spa i Wellness, świadczonych w oparciu o bogatą bazę zabiegową. Nie bez znaczenia jest również silna sieć ośrodków Wellness & Spa, która jest charakterystyczna dla naszego regionu, przede wszystkim dla pasa nadmorskiego i jest cennym elementem przyciągającym turystów i kuracjuszy.

Bogata oferta zachodniopomorskich uzdrowisk nie jest kierowana wyłącznie do osób chcących zadbać o swoje zdrowie. To także cały wachlarz możliwości dla tych, którzy szukają profesjonalnych usług w zakresie relaksu i urody.

Przepiękne tereny wokół uzdrowisk, intrygujące zabytki i mnóstwo turystycznych atrakcji tych nadmorskich miejscowości mogą urozmaicić leczniczy pobyt i uczynić z niego prawdziwą przygodę.

Zachodniopomorskie uzdrowiska – to wypoczynek, zdrowie, uroda i relaks!

Serdecznie zapraszamy!

 • UZDROWISKA
  • Świnoujście
  • Kamień Pomorski
  • Kołobrzeg
  • Połczyn Zdrój
  • Dąbki

Świnoujście

Świnoujście to niezwykłe miasto położone na trzech wyspach – Wolin, Uznam i Karsibór. Otaczające je kolejne 41 wysepek-trzcinowisk sprawiło, że ten malowniczy rejon zyskał przydomek Krainy 44 Wysp. To miasto zewsząd otoczone wodą i bez wątpienia czerpiące z tego same korzyści.

Można tu uprawiać każdy sport wodny, zarówno na spokojniejszych wodach Zalewu Szczecińskiego lub rzeki Odry, jak i na otwartym morzu Bałtyckim. Kurort o 40 tysiącach mieszkańców, port kąpielisko, uzdrowisko dawniej było niezdobytą twierdzą morską.

Można się zagłębić w ten militarny klimat zwiedzając doskonale zachowane XIX-wieczne fortyfikacje na obrzeżach miasta: Fort Anioła, Fort Gerharda, Fort Zachodni. Industrialny charakter portu jest widoczny głównie w wolińskiej części Świnoujścia. Jest to miasto przygraniczne, więc pobyt tutaj jest doskonałą okazją do odwiedzenia niemieckich miejscowości. W samym mieście warto przespacerować się po Parku Zdrojowym, wejść na wieżę widokową po starym kościele protestanckim, zwiedzić neogotycki kościół pod wezwaniem NMP Gwiazdy Morza i XVII-wieczny kościół pw. Chrystusa Króla.

Nie sposób oczywiście nie wybrać się na świnoujską plażę oddzieloną od miasta pasem chronionym wydm. W Świnoujściu swój początek ma też wiele bardzo atrakcyjnych szlaków pieszych i rowerowych – nie wolno tu zapominać o bardzo bliskim sąsiedztwie pięknego i różnorodnego Wolińskiego Parku Narodowego.

Jako uzdrowisko - Świnoujściesłynie przede wszystkim z czystego, morskiego klimatu, bogatego w jod powietrza oraz złóż borowiny i źródeł wyjątkowej, jodkowo-bromkowo-sodkowej solanki. Uzdrowiskowa tradycja miasta sięga 1822 roku, kiedy to kuracjusze przybywali głównie na modne wówczas kąpiele morskie. Po odkryciu źródeł solankowych w 1897 roku, Świnoujście zyskało na popularności i z czasem rozwinęło się w jedno z najatrakcyjniejszych i posiadających najlepszą ofertę uzdrowisk na skalę europejską.

Wszystkie tutejsze sanatoria i zakłady przyrodo-lecznicze mogą zadowolić nawet najwybredniejsze gusta. W Świnoujściu leczy się choroby dróg oddechowych, kardiologiczne, dermatologiczne, otyłość, schorzenia narządów ruchu, układy krążenia i stany po masterktomii. Prócz profesjonalnych zabiegów leczniczych, można skorzystać także z pojedynczych zabiegów lub całych kuracji upiększających i relaksujących.

Aby kuracjusze nie nudzili się w czasie wolnym, miasto w sezonie zasypuje wręcz turystów i mieszkańców imprezami cyklicznymi i mnóstwem wydarzeń kulturalnych. Należy tu wspomnieć chociażby o Karuzeli Cooltury, FAMIE, Festiwalu Piosenki Morskiej “Wiatrak”, Muzycznej Muszli, czy Lecie nad Świną.

Do dyspozycji gości Uzdrowisko Świnoujście posiada:

 1. a)osiem budynków sanatoryjnych położonych w dzielnicy nadmorskiej: “Bursztyn”, “Swarożyc”, “Admirał I”, “Światowid”, “Adam-Ewa”, “Bałtyk”, “Trzygłów”, “Henryk”,
  b)Zakład Przyrodoleczniczy “Rusałka” – najnowocześniejsza baza zabiegowa przystosowana dla osób niepełnosprawnych, wykonuje się tu około 30 rodzajów zabiegów, obiekt klimatyzowany,
  c) Zakład Przyrodoleczniczy “Bałtyk” – przystosowany dla osób niepełnosprawnych, wykonuje się tu 20 rodzajów zabiegów, znajduje się tu również jedyny w mieście basen solankowy, w którym odbywają się zajęcia gimnastyki rehabilitacyjnej,
  d) Zespół Restauracji Uzdrowiskowych, w których serwowane są tradycyjne potrawy kuchni polskiej.

Uzdrowisko Świnoujście świadczy usługi :

 1. a)turnusy sanatoryjne i szpitalne ze skierowaniem z NFZ,
  b)leczenie ambulatoryjne ze skierowanie z NFZ,
  c) wczesną rehabilitację kardiologiczną ze skierowaniem ze szpitala specjalistycznego,
  d) pobyty lecznicze z zabiegami,
  e) pobyty wczasowe, świąteczne,
  f) wczasy odchudzające,
  g)

Uzdrowisko Świnoujście zapewnia:

 1. a)nowoczesną bazę hotelową i zabiegową przystosowaną dla potrzeb osób niepełnosprawnych – pokoje o wysokim standardzie z łazienkami i balkonami, wyposażone w TV-SAT, chłodziarki, czajniki bezprzewodowe, telefony i łącza internetowe,
  b)całodzienne wyżywienie (dieta lekkostrawna lub ogólna),
  c) całodobową opiekę lekarsko-pielęgniarską,
  d) szeroką gamę zabiegów przyrodoleczniczych (około 50 rodzajów) w oparciu o surowce naturalne: borowinę nizinną i solankę bromkowo-jodkowo-sodkową (basen solankowy, okłady borowinowe, a także masaże suche i podwodne, bicze szkockie, terapia prądowa, laser),
  e) odnowę biologiczną, saunę i solarium.

Uzdrowisko Świnoujście posiada również ofertę dodatkową:

 1. a)zajęcia fitness,
  b)saunę,
  c) jaccuzi,
  d) solarium,
  e) wieczorki taneczne,
  f) parking,
  g) oferty wycieczek krajowych i zagranicznych.

Uzdrowisko Świnoujście specjalizuje się w leczeniu chorób:

 1. a)kardiologicznych,
  b)dermatologicznych,
  c) pulmonologicznych,
  d) reumatologicznych,
  e) układu narządu ruchu,
  f) układu oddechowego,
  g) układu krążenia,
  h) kobiet po mastektormii,
  i) leczeniu otyłości.

Dodatkowe informacje oraz ceny usług można uzyskać na stronie internetowej lub telefonicznie:

Uzdrowisko Świnoujście S.A.

Zakład Usług Uzdrowiskowych

Biuro Informacji i Obsługi Klienta
ul. E. Gierczak 1
72-600 Świnoujście
tel. +48 91 321 44 52
fax. +48 91 327 18 04
e-mail: rezerwacja@uzdrowisko.pl
www.uzdrowisko.pl

Kamień Pomorski

Kamień Pomorski, malowniczo położony nad Zalewem Kamieńskim, to jedno z najstarszych miast na Pomorzu Zachodnim. O jego bogatej przeszłości świadczą znakomicie zachowane zabytki – perły architektury sakralnej i świeckiej.

To niewielkie miasto oddalone jest od morza o zaledwie kilka kilometrów. Ciekawa historia miasta, w którym znajdowało się jedno z pierwszych biskupstw na Pomorzu Zachodnim, zachęca do zwiedzenia zabytków skupionych wokół Starego Miasta i zespołu katedralnego. Do najciekawszych należą: romańsko-gotycka bazylika św. Jana Chrzciciela, pałac biskupi, plebania i dom dziekana oraz przykatedralny wirydarz z cennymi gatunkami drzew.

Dzięki wysokiej klasy barokowym organom katedralnym od 45 lat odbywa się tu Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Festiwal ten w 2008 roku został laureatem konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na wydarzenie promujące region zachodniopomorski.

Zainteresowanie gości wzbudzi także gotycko-renesansowy ratusz, pieczołowicie odbudowany ze zniszczeń wojennych oraz częściowo zachowany system dawnych umocnień z murami obronnymi, fosami oraz Bramą i Basztą Wolińską – obecnie Muzeum Kamieni.

Sport to zdrowie. Tą maksymą mógłby witać kuracjuszy Kamień Pomorski. otoczone wodnymi akwenami cieśniny Dziwny, Zalewu Kamieńskiego i Zatoki Cichej miasto daje możliwość uprawiania każdego sportu wodnego, od wędkarstwa, przez kajakarstwo, żeglarstwo, aż po windsurfing czy kitesurfing. Ci, którzy wolą przeżywać emocje sportowe z pozycji obserwatora również nie będą zawiedzeni. Zalew Kamieński co roku staje się placem boju w eliminacjach do Mistrzostw Europy i Świata w żeglarstwie w klasie Optimist oraz innych regatach i zawodach wędkarskich.

Kamień Pomorski to także nadmorskie uzdrowisko posiadające złoża borowiny i źródła solankowe, które w połączeniu z nadmorskim klimatem tworzą tu centrum leczenie schorzeń reumatologicznych, narządu ruchu, układu krążenia oraz neurologicznych, a także rehabilitacji ortopedycznej, kardiologicznej i po mastektormii. Na kuracjuszy czekają sanatoria oraz zakład przyrodoleczniczy, który oferuje również szereg profesjonalnych zabiegów upiększających i pielęgnujących urodę.

Do dyspozycji gości Uzdrowisko Kamień Pomorski zapewnia:

 1. a)pięć budynków sanatoryjnych: “Chrobry”, szpital uzdrowiskowy “Mieszko”, “Gryf”, “Dąbrówka” i Zakład Przyrodoleczniczy “Feniks”,
  b) położenie w Parku Zdrojowym pośród zieleni i w oddaleniu od zgiełku,
  c) zabiegi w sanatoriach, Zakładzie Przyrodoleczniczym i na basenie krytym,
  d) bazę zabiegową dostępną 6 dni w tygodniu,
  e) główne profile lecznicze: reumatologia, neurologia, schorzenia układu krążenia, kardiologia i ortopedia.

Uzdrowisko Kamień Pomorski ma swojej ofercie:

 1. a)naturalne surowce lecznicze: borowina i solanka,
  b) ofertę zabiegów leczniczych dla kobiet po masterktomii oraz elektrolecznictwo, światłolecznictwo, kąpiele solankowe, okłady borowinkowe i wiele innych,
  c) unikalną Jaskinię Solną, która zapewnia odprężenie i relaks w mikroklimacie naturalnej groty solnej,
  d) masaże – klasyczny i podwodny;
  e) kąpiele – solankowe i kwasowęglowe,
  f) fizykoterapię,
  g) dla ceniących spokojny umysłowy relaks – stoliki szachowe w otoczeniu zieleni Parku Zdrojowego,
  h) pozauzdrowiskową ofertę – wycieczki, spektakle, koncerty, regaty.

Uzdrowisko Kamień Pomorski poleca:

 1. a)pakiet “Aktywny wypoczynek” (odpoczynek przez ruch),
  b)pakiet “Dla Rencistów” (odbudowa i regeneracja zdrowia),
  c) pakiet “Slim line” (wspaniała linia nie tylko dla kobiet),
  d) pakiet “Antystresowy weekend” (3 dni relaksu  i odpoczynku),
  e) pobyty świąteczne i noworoczne (rodzinna atmosfera i wspaniały wypoczynek).

Uzdrowisko zaprasza również firmy do organizowania pobytów konferencyjnych i szkoleniowych oraz odnowy biologicznej dla swoich pracowników.

Dodatkowe informacje oraz ceny usług można uzyskać na stronie internetowej lub telefonicznie:

Uzdrowisko Kamień Pomorski Sp. z o.o.

Biuro Marketingu
ul Szpitalna 13
72-400 Kamień Pomorski
tel. +48 91 382 50 43 lub + 48 91 382 50 42
fax. +48 91 382 11 35
e-mail: marketing@uzdrowisko-kamienpomorski.pl
http://www.uzdrowisko-kamienpomorski.pl

Kołobrzeg

Kołobrzeg jest jednym z najstarszych miast Polski położonym w północno-środkowej części województwa zachodniopomorskiego nad Morzem Bałtyckim u ujścia rzeki Parsęty. To jedno z największych kąpielisk nad Morzem Bałtyckim, port i kurort jednocześnie, a także jedno z najstarszych miast na Pomorzu Zachodnim, jeszcze do XIX wieku będące twierdzą morską, po której dziś zostały już tylko nieliczne fragmenty murów fortyfikacyjnych i fortów.

Współczesny Kołobrzeg nie bez powodu zwany jest “Perłą Bałtyku”. To najpiękniejsze polskie uzdrowisko, które sława sięga 200 lat. Historia miasta od zawsze była związana z solą. Najpierw z jej produkcją, później zaś, gdy zamknięto kołobrzeskie saliny, zaczęto wykorzystywać solankowe źródła do celów leczniczych. W 1830 roku w mieście funkcjonował już pierwszy zakład kąpieli solankowych, rozpoczynając uzdrowiskową tradycję Kołobrzegu.

Dziś to największe uzdrowisko w Polsce. Dlatego jest doskonałym celem leczniczej podróży dla tych, którzy podczas pobytu nie chcą odcinać się od miejskich rozrywek. Do Kołobrzegu przyjeżdża się zarówno po zdrowie, jak i wypoczynek – tu wakacje trwają cały rok. Spacer po mieście to przygoda z historią i wielka przyjemność. Miasto, poza nowoczesnymi sanatoriami, oferuje kuracjuszom również organizowane koncerty, teatr, kino, muzeum, galerię, aquapark, hale sportowe i stadiony, baseny kryte i odkryte, a nawet lodowisko. Z dala od gwaru ulic pospacerować można nadmorską promenadą, odpocząć na plaży, skorzystać ze szlaków pieszych i rowerowych, zaznać uroków wędkowania morskiego lub próbować złowić w nurcie Parsęty srebrzystą troć.

Z roku na rok rośnie także zainteresowanie uprawianiem sportów wodnych i nurkowaniem w poszukiwaniu starych wraków. Coraz popularniejsze stają się też loty widokowe, paralotnie, przejażdżki konne. Atrakcją jest także 6-kilometrowa trasa rowerowa, która po jednej stronie ma wydmy i plażę, a po drugiej Ekopark z licznymi gatunkami ptactwa wodnego i roślinności. To niezwykle malownicze połączenie krajobrazów stwarza doskonałe warunki do aktywnego odpoczynku.

Łagodny, morski klimat miasta, rześkie wiatry bogate w jod i ozon wpływają korzystnie na drogi układu oddechowego, poprawiając jednocześnie odporność organizmu, szczególnie u dzieci, które leczy się tu m.in.: na astmę i alergie już od 60 lat. Mikroklimat i położenie w pasie chronionego krajobrazu w połączeniu z nowoczesnymi zabiegami przyrodoleczniczymi pozwalają skutecznie leczyć większość schorzeń.

Kołobrzeskie skarby – białe i czarne złoto, to solanka i borowina, które pomagają na choroby reumatyczne, bóle, zapalenia narządu ruchu, na choroby układu krążenia, układu pokarmowego, choroby kobiece, a także na urodę, poprawiając ujędrnienie i wygląd skóry.

To wszystko sprawia, że profil leczniczy Uzdrowiska Kołobrzeg jest bardzo szeroki. Leczy się tu i rehabilituje zarówno dorosłych, jak i najmłodszych kuracjuszy cierpiących na schorzenia górnych dróg oddechowych, kardiologiczne, układu nerwowego, wydzielania wewnętrznego i przemiany materii, a także na choroby skórne, tarczycy, otyłość i cukrzycę.

Najtrudniejszy będzie wybór spośród wielu doskonale przygotowanych sanatoriów i domów uzdrowiskowo-wypoczynkowych, oferujących zakwaterowanie, wyżywienie i całodobową opiekę.

Uzdrowisko Kołobrzeg prowadzi lecznictwo uzdrowiskowe w formie:

 1. a)szpitali uzdrowiskowych,
  b)sanatoriów,
  c) leczenia ambulatoryjnego.

Do dyspozycji gości Uzdrowisko Kołobrzeg zapewnia:

 1. a)cztery budynki sanatoryjne: “Mewa”, “Muszelka”, “Słoneczko” i odnowiony budynek “Perła Bałtyku”,
  b)bazę diagnostyczno-leczniczą, w oparciu o którą leczy się choroby dróg oddechowych, schorzenia kardiologiczne, schorzenia narządu ruchu oraz przemiany materii,
  c) pobyty lecznicze, wypoczynkowe i rehabilitacyjne, w obiektach położonych ok. 100 m od plaży,
  d) zakwaterowanie w pokojach 1, 2, 3-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, TV-Sat i lodówką,
  e) całodzienne wyżywienie,
  f) bogaty program imprez towarzyszących,
  g) szeroki wachlarz zabiegów balneologicznych, hydroterapeutycznych, kinezyterapeutycznych i fizykoterapeutycznych.

Dodatkowe informacje oraz ceny usług można uzyskać na stronie internetowej lub telefonicznie:

Uzdrowisko Kołobrzeg SA

 1. Ściegiennego 1
  78-100 Kołobrzeg
  tel. +48 94 352 60 46 lub +48 94 354 88 25
  fax. +48 94 352 24 44
  e-mail: biuro@uzdrowisko.kolobrzeg.pl
  http://www.uzdrowisko.kolobrzeg.pl

Połczyn Zdrój

Połczyn-Zdrój jest jedynym uzdrowiskiem leżącym w malowniczej krainie zwanej Pojezierze Drawskie. Koszalin znajduje się stąd w odległości 57 km, a Szczecin 150 km. Usytuowanie miasta w kotlinie, pośród morenowych wzgórz, jezior i lasów – częściowo należących do Drawskiego Parku Krajobrazowego, stanowi o jego uroku i nieocenionych walorach klimatyczno-leczniczych.

Chlubą miasta jest piękny i rozległy Park Zdrojowy o powierzchni 80 ha, z bujną roślinnością, efektownym amfiteatrem, fontannami i wodotryskami, poprzecinany siecią alejek. Znajdują się tu sanatoria, pijalnia wody mineralnej “Joasia”, korty tenisowe, 2 baseny otwarte oraz 1 kryty (na terenie Zakładu Lecznictwa Uzdrowiskowego “Gryf”), boisko do siatkówki, szachy-giganty, liczne kawiarenki, 3-km ścieżka zdrowia, a także niedawno wybudowany 23 ha zalew, który bardzo wzbogacił krajobraz parku i stał się ulubionym miejscem wędkarzy i spacerowiczów. Park to także doskonałe miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku – joggingu i nordic walkingu.

Atrakcją miasteczka jest urocza, zabytkowa starówka z ryneczkiem z fontanną i przylegającymi do niego uliczkami i deptakiem spacerowym otoczonym zabytkowymi kamieniczkami oraz średniowieczny kościół i zamek. Miasto posiada również ofertę dla sportowców – nowo wybudowana hala widowiskowo-sportowa oraz oferta zabiegowo-rehabilitacyjna sanatoriów sprawiają, że jest to doskonałe miejsce na organizację obozów kondycyjnych.

Okolice Połczyna-Zdroju ze względu na niezwykle urozmaiconą rzeźbę terenu nazywane są “Szwajcarią Połczyńską”. O pięknie krajobrazu można przekonać się wędrując oznakowanymi szlakami pieszymi. Warto wybrać się na pieszą lub rowerową wycieczkę historycznym “Szlakiem Solnym”, którym niegdyś wożono sól z nad Bałtyku do Wielkopolski.

Połczyn-Zdrój to także świetna baza wypadowa na piesze i rowerowe wędrówki, spływy kajakowe czy konne przejażdżki. Polecamy głównie wycieczki rowerowe: ścieżką rowerową wiodącą nasypem nieczynnej linii kolejowej z Połczyna-Zdroju do Złocieńca, szlakiem niebieskim “Pradoliną Dębnicy” oraz czerwonym “Szlakiem Szwajcarii Połczyńskiej”. Szlak ten wiedzie przez: Drawski Park Krajobrazowy, w tym przez bukowe bory rezerwatu przyrodniczego “Dolina Pięciu Jezior”.

Chcąc podziwiać panoramę Pojezierza Drawskiego warto wejść na położoną przy szlaku wieżę widokową (48 m), górującą na największym wzniesieniu w okolicy, zwanym Wolą Górą (219 m n.p.m.). W pobliżu Połczyna Zdroju można wypocząć w prawdziwie wiejskiej atmosferze, którą zapewniają położone wśród lasów i jezior gospodarstwa agroturystyczne, oferujące między innymi całodzienne wyżywienie przygotowane z własnych produktów, a także aktywne uczestnictwo w życiu gospodarstwa.

Uzdrowisko Połczyn Zdrój ma najdłuższą tradycję wśród podobnych miejsc w północnej Polsce. Na przestrzeni wieków na tych terenach uprawiano winorośl, produkowano szkło i witraże, później także piwo, aż do odkrycia w 1688 roku źródła leczniczej wody i złóż borowiny. Od tego momentu miasto zaczęło się prężnie rozwijać jako uzdrowisko i na tym kierunku skupia się do dziś. W 1705 roku funkcjonował tu już pierwszy dom zdrojowy. Do dziś istnieją sanatoria wybudowane na przełomie XIX i XX wieku. Mocno doświadczone i zniszczone przez wojny miasto na powrót odzyskało swoją świetność i z powodzeniem powróciło do funkcji uzdrowiskowych.

Dziś o Połczynie mówi się “kurort z duszą”. Jest to jedno z najbardziej atrakcyjnych uzdrowisk w Polsce. Z powodzeniem można tu leczyć i rehabilitować schorzenia neurologiczne, ortopedyczne, reumatyczne oraz ginekologiczne. O kuracjuszy zadba personel każdego z funkcjonujących tu sanatoriów zlokalizowanych w najatrakcyjniejszej części miasteczka.

Do dyspozycji gości Uzdrowisko Połczyn Zdrój Grupa PGU S.A. zapewnia:

 1. a) cztery budynki sanatoryjne: “Gryf”, “Irena”, “Borkowo”, “Podhale”,
  b)pokoje o wysokim standardzie,
  c)całodobową opiekę lekarsko-pielęgniarską,
  d) bazę zabiegową dostępną 7 dni w tygodniu w miejscu zakwaterowania,
  e) profile lecznicze: reumatologię, neurologię, ortopedię, ginekologię,
  f) turnusy: rehabilitacyjne, NFZ, ZUS,
  g) konferencje, szkolenia,
  h) nowo otwartą doskonale wyposażoną salę fitness.

Strefa “SPA – Zdrojowe Zacisze” oferuje:

 1. a) nowo otwarty obiekt,
  b)pokoje o wysokim standardzie,
  c)zabiegi na ciało, twarz, masaże,
  d) kapsułę spa,
  e) gabinety z hydroterapią,
  f) jaccuzi z podgrzewanymi leżankami,
  g) sauny,
  h) łaźnię błotno-parową,
  i) gabinet manicure, pedicure,
  j) zabiegi wykonywane przez specjalistów, kosmetykami renomowanych firm.

Uzdrowisko Połczyn Zdrój Grupa PGU S.A. oferuje:

 1. a) naturalne surowce lecznicze: borowina i solanka,
  b)ofertę ponad 50 zabiegów leczniczych, m.in.: zawijania borowinowe, tampony borowinowe, itp.
  c)różnorodne masaże: gorącymi kamieniami, ziołowymi stemplami, refleksyjny stóp, borowinowy, wyszczuplający, klasyczny, podwodny, wibracyjny, relaksacyjny twarzy,
  d) aktywny wypoczynek: basen kryty z sauną, basen zewnętrzny, aquaaerobik, ścieżkę rowerową, szlaki wędrowne, nordic walking,
  e) codzienną porcję tańca i muzyki, a także wycieczki i inne atrakcje.

Uzdrowisko Połczyn Zdrój Grupa PGU S.A. poleca gotowe pakiety pobytowe:

 1. a) tradycjonalistom – Klasyczną kurację uzdrowiskową,
  b)niezdecydowanym – Kurację w pigułce,
  c)emerytom – Kurację dla seniora,
  d) dbającym o linię – Smukłą sylwetkę,
  e) zabieganym – Weekendowy Mini Relaks,
  f) firmom – pobyty konferencyjne i szkoleniowe,
  g) brydżystom – Uzdrowiskowy Kongres Brydżowy (miesiąc styczeń),
  h) wszystkim – pobyty świąteczne i noworoczne.

Dodatkowe informacje oraz ceny usług można uzyskać na stronie internetowej lub telefonicznie:

Uzdrowisko Połczyn Zdrój Grupa PGU S.A.

Dział Sprzedaży
ul. Zdrojowa 6
78-320 Połczyn Zdrój
tel. +48 94 366 21 65 lub +48 94 366 26 86
fax. +48 94 366 21 65
e-mail: sprzedaz@uzdrowisko-polczyn.pl
http://www.uzdrowisko-polczyn.pl

SPA Zdrojowe Zacisze

ul Solankowa 8
78-320 Połczyn Zdrój
tel. +48 94 366 26 73
fax. +48 94 366 21 34
e-mail: spa@uzdrowisko-polczyn.pl
http://www.spa-polczyn.pl

Dąbki

Mała wieś Dąbki jest najmłodszym z uzdrowisk na terenie Zachodniopomorskiego. Jest to idealne miejsce dla tych, którzy chcą uciec od zgiełku wielkich miast i otoczyć się naturą.

Dąbki w gminie Darłowo to dość nietypowe nadmorskie uzdrowisko. Z jednej strony z piękną, piaszczystą plażą otoczoną pasem zalesionych wydm, z drugiej przytulone do malowniczego jeziora Bukowo. Łagodny klimat i jod w powietrzu pozytywnie wpływają na drogi oddechowe, alergie i układ immunologiczny. Sześciokilometrowa promenada leśna i ścieżki zdrowia stwarzają doskonałą okazję do kojących spacerów.

Dąbki położone są w strefie klimatu nadmorskiego, silnie oddziałującego na organizm ludzki, złagodzonego obszarami leśnymi oraz bliskością rozległego jeziora Bukowo. Ten szczególny klimat, odznaczający się działaniem bodźców ochładzających, uwarunkowanych temperaturą powietrza, większą jego wilgotnością i silniejszym wiatrem typowym dla strefy kontaktowej ląd-powietrze, wykorzystuje się w leczeniu wielu schorzeń.

Leczy się tu schorzenia układu oddechowego, krążenia i pokarmowego. Kuracjuszy i wczasowiczów zapraszają ośrodki leczniczo-wypoczynkowe oraz sanatoria. Odkryte złoża borowiny są bardzo dobrej jakości. Badania wykazały też występowanie złóż chlorkowo-sodowych.

Dodatkowe informacje można uzyskać:

Ośrodek Sanatoryjno – Wypoczynkowy “Argentyt”
ul. Wydmowa 17
76-156 Dąbki
tel. +48 94 / 314 81 31
fax. +48 94 / 314 81 30
e-mail: argentyt@interferie.pl
www.argentyt.interferie.pl

Ośrodek Sanatoryjno – Wypoczynkowy “HUTMEN”
ul. Darłowska 12
76-156 Dąbki
tel. +48 94 / 31 48 132 lub tel. 71 / 33 48 669
e-mail: wczasy@susmed.com.pl
www.hutmen.uzdrowisko-dabki.info

Sanatorium Uzdrowiskowe H. Cegielski
ul. Wydmowa 8
76-156 Dąbki
tel. +48 94 / 314 80 47
fax. +48 94 / 314 80 49
e-mail: biurocegielski@o2.pl
www.cegielski.nrs.pl

Sanatorium “DUKAT”
ul. Wydmowa 9
76-156 Dąbki
tel. +48 94 / 314 80 51 lub 314 80 52 lub 314 80 53
fax. +48 94 / 314 80 54
e-mail: recepcja@sanatorium-dukat.pl
www.sanatorium-dukat.pl

Sanatorium Delfin
ul. Darłowska 15
76-156 Dąbki
tel. +48 94 / 314 89 50
fax. +48 94 /315 60 67
e-mail: recepcja@delfinhotel.pl

poczatek

2

świno

świno1

świno2

świno3

świno4

świno5

świno6

świno7

świno8

kamień

kamień1

kamień2

kamień4

kamień5

kamiń5

kolo

kolo1

kolo2

kolo3

kolo4

kolo5

kolo6

kolo7

kolo8

połczyn

połczyn1

połczyn2

polczyn3

polczyn5

polczyn6

polczyn7