Zachodniopomorskie – czuj się zdrowo i komfortowo!
Województwo zachodniopomorskie to jeden z najpiękniejszych i najbardziej różnorodnych pod względem turystycznym regionów Polski. Magnesem dla turystów krajowych i zagranicznych odwiedzających Pomorze Zachodnie są znane zachodniopomorskie uzdrowiska: Świnoujście, Kamień Pomorski, Kołobrzeg, Połczyn Zdrój i Dąbki. Niezaprzeczalne i niespotykane walory klimatyczne regionu, morska nasycona jodem bryza, pokłady leczniczej borowiny i solanki są podstawą rozwiniętej sieci usług, zabiegów leczniczych, rehabilitacyjnych oraz usług Spa i Wellness, świadczonych w oparciu o bogatą bazę zabiegową. Nie bez znaczenia jest również silna sieć ośrodków Wellness & Spa, która jest charakterystyczna dla naszego regionu, przede wszystkim dla pasa nadmorskiego i jest cennym elementem przyciągającym turystów i kuracjuszy.
Bogata oferta zachodniopomorskich uzdrowisk nie jest kierowana wyłącznie do osób chcących zadbać o swoje zdrowie. To także cały wachlarz możliwości dla tych, którzy szukają profesjonalnych usług w zakresie relaksu i urody.
Przepiękne tereny wokół uzdrowisk, intrygujące zabytki i mnóstwo turystycznych atrakcji tych nadmorskich miejscowości mogą urozmaicić leczniczy pobyt i uczynić z niego prawdziwą przygodę.
Zachodniopomorskie uzdrowiska – to wypoczynek, zdrowie, uroda i relaks!
Serdecznie zapraszamy!
- UZDROWISKA
- Świnoujście
- Kamień Pomorski
- Kołobrzeg
- Połczyn Zdrój
- Dąbki
Świnoujście
Świnoujście to niezwykłe miasto położone na trzech wyspach – Wolin, Uznam i Karsibór. Otaczające je kolejne 41 wysepek-trzcinowisk sprawiło, że ten malowniczy rejon zyskał przydomek Krainy 44 Wysp. To miasto zewsząd otoczone wodą i bez wątpienia czerpiące z tego same korzyści.
Można tu uprawiać każdy sport wodny, zarówno na spokojniejszych wodach Zalewu Szczecińskiego lub rzeki Odry, jak i na otwartym morzu Bałtyckim. Kurort o 40 tysiącach mieszkańców, port kąpielisko, uzdrowisko dawniej było niezdobytą twierdzą morską.
Można się zagłębić w ten militarny klimat zwiedzając doskonale zachowane XIX-wieczne fortyfikacje na obrzeżach miasta: Fort Anioła, Fort Gerharda, Fort Zachodni. Industrialny charakter portu jest widoczny głównie w wolińskiej części Świnoujścia. Jest to miasto przygraniczne, więc pobyt tutaj jest doskonałą okazją do odwiedzenia niemieckich miejscowości. W samym mieście warto przespacerować się po Parku Zdrojowym, wejść na wieżę widokową po starym kościele protestanckim, zwiedzić neogotycki kościół pod wezwaniem NMP Gwiazdy Morza i XVII-wieczny kościół pw. Chrystusa Króla.
Nie sposób oczywiście nie wybrać się na świnoujską plażę oddzieloną od miasta pasem chronionym wydm. W Świnoujściu swój początek ma też wiele bardzo atrakcyjnych szlaków pieszych i rowerowych – nie wolno tu zapominać o bardzo bliskim sąsiedztwie pięknego i różnorodnego Wolińskiego Parku Narodowego.
Jako uzdrowisko - Świnoujściesłynie przede wszystkim z czystego, morskiego klimatu, bogatego w jod powietrza oraz złóż borowiny i źródeł wyjątkowej, jodkowo-bromkowo-sodkowej solanki. Uzdrowiskowa tradycja miasta sięga 1822 roku, kiedy to kuracjusze przybywali głównie na modne wówczas kąpiele morskie. Po odkryciu źródeł solankowych w 1897 roku, Świnoujście zyskało na popularności i z czasem rozwinęło się w jedno z najatrakcyjniejszych i posiadających najlepszą ofertę uzdrowisk na skalę europejską.
Wszystkie tutejsze sanatoria i zakłady przyrodo-lecznicze mogą zadowolić nawet najwybredniejsze gusta. W Świnoujściu leczy się choroby dróg oddechowych, kardiologiczne, dermatologiczne, otyłość, schorzenia narządów ruchu, układy krążenia i stany po masterktomii. Prócz profesjonalnych zabiegów leczniczych, można skorzystać także z pojedynczych zabiegów lub całych kuracji upiększających i relaksujących.
Aby kuracjusze nie nudzili się w czasie wolnym, miasto w sezonie zasypuje wręcz turystów i mieszkańców imprezami cyklicznymi i mnóstwem wydarzeń kulturalnych. Należy tu wspomnieć chociażby o Karuzeli Cooltury, FAMIE, Festiwalu Piosenki Morskiej “Wiatrak”, Muzycznej Muszli, czy Lecie nad Świną.
Do dyspozycji gości Uzdrowisko Świnoujście posiada:
- a)osiem budynków sanatoryjnych położonych w dzielnicy nadmorskiej: “Bursztyn”, “Swarożyc”, “Admirał I”, “Światowid”, “Adam-Ewa”, “Bałtyk”, “Trzygłów”, “Henryk”,
b)Zakład Przyrodoleczniczy “Rusałka” – najnowocześniejsza baza zabiegowa przystosowana dla osób niepełnosprawnych, wykonuje się tu około 30 rodzajów zabiegów, obiekt klimatyzowany,
c) Zakład Przyrodoleczniczy “Bałtyk” – przystosowany dla osób niepełnosprawnych, wykonuje się tu 20 rodzajów zabiegów, znajduje się tu również jedyny w mieście basen solankowy, w którym odbywają się zajęcia gimnastyki rehabilitacyjnej,
d) Zespół Restauracji Uzdrowiskowych, w których serwowane są tradycyjne potrawy kuchni polskiej.
Uzdrowisko Świnoujście świadczy usługi :
- a)turnusy sanatoryjne i szpitalne ze skierowaniem z NFZ,
b)leczenie ambulatoryjne ze skierowanie z NFZ,
c) wczesną rehabilitację kardiologiczną ze skierowaniem ze szpitala specjalistycznego,
d) pobyty lecznicze z zabiegami,
e) pobyty wczasowe, świąteczne,
f) wczasy odchudzające,
g)
Uzdrowisko Świnoujście zapewnia:
- a)nowoczesną bazę hotelową i zabiegową przystosowaną dla potrzeb osób niepełnosprawnych – pokoje o wysokim standardzie z łazienkami i balkonami, wyposażone w TV-SAT, chłodziarki, czajniki bezprzewodowe, telefony i łącza internetowe,
b)całodzienne wyżywienie (dieta lekkostrawna lub ogólna),
c) całodobową opiekę lekarsko-pielęgniarską,
d) szeroką gamę zabiegów przyrodoleczniczych (około 50 rodzajów) w oparciu o surowce naturalne: borowinę nizinną i solankę bromkowo-jodkowo-sodkową (basen solankowy, okłady borowinowe, a także masaże suche i podwodne, bicze szkockie, terapia prądowa, laser),
e) odnowę biologiczną, saunę i solarium.
Uzdrowisko Świnoujście posiada również ofertę dodatkową:
- a)zajęcia fitness,
b)saunę,
c) jaccuzi,
d) solarium,
e) wieczorki taneczne,
f) parking,
g) oferty wycieczek krajowych i zagranicznych.
Uzdrowisko Świnoujście specjalizuje się w leczeniu chorób:
- a)kardiologicznych,
b)dermatologicznych,
c) pulmonologicznych,
d) reumatologicznych,
e) układu narządu ruchu,
f) układu oddechowego,
g) układu krążenia,
h) kobiet po mastektormii,
i) leczeniu otyłości.
Dodatkowe informacje oraz ceny usług można uzyskać na stronie internetowej lub telefonicznie:
Uzdrowisko Świnoujście S.A.
Zakład Usług Uzdrowiskowych
Biuro Informacji i Obsługi Klienta
ul. E. Gierczak 1
72-600 Świnoujście
tel. +48 91 321 44 52
fax. +48 91 327 18 04
e-mail: rezerwacja@uzdrowisko.pl
www.uzdrowisko.pl
Kamień Pomorski
Kamień Pomorski, malowniczo położony nad Zalewem Kamieńskim, to jedno z najstarszych miast na Pomorzu Zachodnim. O jego bogatej przeszłości świadczą znakomicie zachowane zabytki – perły architektury sakralnej i świeckiej.
To niewielkie miasto oddalone jest od morza o zaledwie kilka kilometrów. Ciekawa historia miasta, w którym znajdowało się jedno z pierwszych biskupstw na Pomorzu Zachodnim, zachęca do zwiedzenia zabytków skupionych wokół Starego Miasta i zespołu katedralnego. Do najciekawszych należą: romańsko-gotycka bazylika św. Jana Chrzciciela, pałac biskupi, plebania i dom dziekana oraz przykatedralny wirydarz z cennymi gatunkami drzew.
Dzięki wysokiej klasy barokowym organom katedralnym od 45 lat odbywa się tu Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Festiwal ten w 2008 roku został laureatem konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na wydarzenie promujące region zachodniopomorski.
Zainteresowanie gości wzbudzi także gotycko-renesansowy ratusz, pieczołowicie odbudowany ze zniszczeń wojennych oraz częściowo zachowany system dawnych umocnień z murami obronnymi, fosami oraz Bramą i Basztą Wolińską – obecnie Muzeum Kamieni.
Sport to zdrowie. Tą maksymą mógłby witać kuracjuszy Kamień Pomorski. otoczone wodnymi akwenami cieśniny Dziwny, Zalewu Kamieńskiego i Zatoki Cichej miasto daje możliwość uprawiania każdego sportu wodnego, od wędkarstwa, przez kajakarstwo, żeglarstwo, aż po windsurfing czy kitesurfing. Ci, którzy wolą przeżywać emocje sportowe z pozycji obserwatora również nie będą zawiedzeni. Zalew Kamieński co roku staje się placem boju w eliminacjach do Mistrzostw Europy i Świata w żeglarstwie w klasie Optimist oraz innych regatach i zawodach wędkarskich.
Kamień Pomorski to także nadmorskie uzdrowisko posiadające złoża borowiny i źródła solankowe, które w połączeniu z nadmorskim klimatem tworzą tu centrum leczenie schorzeń reumatologicznych, narządu ruchu, układu krążenia oraz neurologicznych, a także rehabilitacji ortopedycznej, kardiologicznej i po mastektormii. Na kuracjuszy czekają sanatoria oraz zakład przyrodoleczniczy, który oferuje również szereg profesjonalnych zabiegów upiększających i pielęgnujących urodę.
Do dyspozycji gości Uzdrowisko Kamień Pomorski zapewnia:
- a)pięć budynków sanatoryjnych: “Chrobry”, szpital uzdrowiskowy “Mieszko”, “Gryf”, “Dąbrówka” i Zakład Przyrodoleczniczy “Feniks”,
b) położenie w Parku Zdrojowym pośród zieleni i w oddaleniu od zgiełku,
c) zabiegi w sanatoriach, Zakładzie Przyrodoleczniczym i na basenie krytym,
d) bazę zabiegową dostępną 6 dni w tygodniu,
e) główne profile lecznicze: reumatologia, neurologia, schorzenia układu krążenia, kardiologia i ortopedia.
Uzdrowisko Kamień Pomorski ma swojej ofercie:
- a)naturalne surowce lecznicze: borowina i solanka,
b) ofertę zabiegów leczniczych dla kobiet po masterktomii oraz elektrolecznictwo, światłolecznictwo, kąpiele solankowe, okłady borowinkowe i wiele innych,
c) unikalną Jaskinię Solną, która zapewnia odprężenie i relaks w mikroklimacie naturalnej groty solnej,
d) masaże – klasyczny i podwodny;
e) kąpiele – solankowe i kwasowęglowe,
f) fizykoterapię,
g) dla ceniących spokojny umysłowy relaks – stoliki szachowe w otoczeniu zieleni Parku Zdrojowego,
h) pozauzdrowiskową ofertę – wycieczki, spektakle, koncerty, regaty.
Uzdrowisko Kamień Pomorski poleca:
- a)pakiet “Aktywny wypoczynek” (odpoczynek przez ruch),
b)pakiet “Dla Rencistów” (odbudowa i regeneracja zdrowia),
c) pakiet “Slim line” (wspaniała linia nie tylko dla kobiet),
d) pakiet “Antystresowy weekend” (3 dni relaksu i odpoczynku),
e) pobyty świąteczne i noworoczne (rodzinna atmosfera i wspaniały wypoczynek).
Uzdrowisko zaprasza również firmy do organizowania pobytów konferencyjnych i szkoleniowych oraz odnowy biologicznej dla swoich pracowników.
Dodatkowe informacje oraz ceny usług można uzyskać na stronie internetowej lub telefonicznie:
Uzdrowisko Kamień Pomorski Sp. z o.o.
Biuro Marketingu
ul Szpitalna 13
72-400 Kamień Pomorski
tel. +48 91 382 50 43 lub + 48 91 382 50 42
fax. +48 91 382 11 35
e-mail: marketing@uzdrowisko-kamienpomorski.pl
http://www.uzdrowisko-kamienpomorski.pl
Kołobrzeg
Kołobrzeg jest jednym z najstarszych miast Polski położonym w północno-środkowej części województwa zachodniopomorskiego nad Morzem Bałtyckim u ujścia rzeki Parsęty. To jedno z największych kąpielisk nad Morzem Bałtyckim, port i kurort jednocześnie, a także jedno z najstarszych miast na Pomorzu Zachodnim, jeszcze do XIX wieku będące twierdzą morską, po której dziś zostały już tylko nieliczne fragmenty murów fortyfikacyjnych i fortów.
Współczesny Kołobrzeg nie bez powodu zwany jest “Perłą Bałtyku”. To najpiękniejsze polskie uzdrowisko, które sława sięga 200 lat. Historia miasta od zawsze była związana z solą. Najpierw z jej produkcją, później zaś, gdy zamknięto kołobrzeskie saliny, zaczęto wykorzystywać solankowe źródła do celów leczniczych. W 1830 roku w mieście funkcjonował już pierwszy zakład kąpieli solankowych, rozpoczynając uzdrowiskową tradycję Kołobrzegu.
Dziś to największe uzdrowisko w Polsce. Dlatego jest doskonałym celem leczniczej podróży dla tych, którzy podczas pobytu nie chcą odcinać się od miejskich rozrywek. Do Kołobrzegu przyjeżdża się zarówno po zdrowie, jak i wypoczynek – tu wakacje trwają cały rok. Spacer po mieście to przygoda z historią i wielka przyjemność. Miasto, poza nowoczesnymi sanatoriami, oferuje kuracjuszom również organizowane koncerty, teatr, kino, muzeum, galerię, aquapark, hale sportowe i stadiony, baseny kryte i odkryte, a nawet lodowisko. Z dala od gwaru ulic pospacerować można nadmorską promenadą, odpocząć na plaży, skorzystać ze szlaków pieszych i rowerowych, zaznać uroków wędkowania morskiego lub próbować złowić w nurcie Parsęty srebrzystą troć.
Z roku na rok rośnie także zainteresowanie uprawianiem sportów wodnych i nurkowaniem w poszukiwaniu starych wraków. Coraz popularniejsze stają się też loty widokowe, paralotnie, przejażdżki konne. Atrakcją jest także 6-kilometrowa trasa rowerowa, która po jednej stronie ma wydmy i plażę, a po drugiej Ekopark z licznymi gatunkami ptactwa wodnego i roślinności. To niezwykle malownicze połączenie krajobrazów stwarza doskonałe warunki do aktywnego odpoczynku.
Łagodny, morski klimat miasta, rześkie wiatry bogate w jod i ozon wpływają korzystnie na drogi układu oddechowego, poprawiając jednocześnie odporność organizmu, szczególnie u dzieci, które leczy się tu m.in.: na astmę i alergie już od 60 lat. Mikroklimat i położenie w pasie chronionego krajobrazu w połączeniu z nowoczesnymi zabiegami przyrodoleczniczymi pozwalają skutecznie leczyć większość schorzeń.
Kołobrzeskie skarby – białe i czarne złoto, to solanka i borowina, które pomagają na choroby reumatyczne, bóle, zapalenia narządu ruchu, na choroby układu krążenia, układu pokarmowego, choroby kobiece, a także na urodę, poprawiając ujędrnienie i wygląd skóry.
To wszystko sprawia, że profil leczniczy Uzdrowiska Kołobrzeg jest bardzo szeroki. Leczy się tu i rehabilituje zarówno dorosłych, jak i najmłodszych kuracjuszy cierpiących na schorzenia górnych dróg oddechowych, kardiologiczne, układu nerwowego, wydzielania wewnętrznego i przemiany materii, a także na choroby skórne, tarczycy, otyłość i cukrzycę.
Najtrudniejszy będzie wybór spośród wielu doskonale przygotowanych sanatoriów i domów uzdrowiskowo-wypoczynkowych, oferujących zakwaterowanie, wyżywienie i całodobową opiekę.
Uzdrowisko Kołobrzeg prowadzi lecznictwo uzdrowiskowe w formie:
- a)szpitali uzdrowiskowych,
b)sanatoriów,
c) leczenia ambulatoryjnego.
Do dyspozycji gości Uzdrowisko Kołobrzeg zapewnia:
- a)cztery budynki sanatoryjne: “Mewa”, “Muszelka”, “Słoneczko” i odnowiony budynek “Perła Bałtyku”,
b)bazę diagnostyczno-leczniczą, w oparciu o którą leczy się choroby dróg oddechowych, schorzenia kardiologiczne, schorzenia narządu ruchu oraz przemiany materii,
c) pobyty lecznicze, wypoczynkowe i rehabilitacyjne, w obiektach położonych ok. 100 m od plaży,
d) zakwaterowanie w pokojach 1, 2, 3-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, TV-Sat i lodówką,
e) całodzienne wyżywienie,
f) bogaty program imprez towarzyszących,
g) szeroki wachlarz zabiegów balneologicznych, hydroterapeutycznych, kinezyterapeutycznych i fizykoterapeutycznych.
Dodatkowe informacje oraz ceny usług można uzyskać na stronie internetowej lub telefonicznie:
Uzdrowisko Kołobrzeg SA
- Ściegiennego 1
78-100 Kołobrzeg
tel. +48 94 352 60 46 lub +48 94 354 88 25
fax. +48 94 352 24 44
e-mail: biuro@uzdrowisko.kolobrzeg.pl
http://www.uzdrowisko.kolobrzeg.pl
Połczyn Zdrój
Połczyn-Zdrój jest jedynym uzdrowiskiem leżącym w malowniczej krainie zwanej Pojezierze Drawskie. Koszalin znajduje się stąd w odległości 57 km, a Szczecin 150 km. Usytuowanie miasta w kotlinie, pośród morenowych wzgórz, jezior i lasów – częściowo należących do Drawskiego Parku Krajobrazowego, stanowi o jego uroku i nieocenionych walorach klimatyczno-leczniczych.
Chlubą miasta jest piękny i rozległy Park Zdrojowy o powierzchni 80 ha, z bujną roślinnością, efektownym amfiteatrem, fontannami i wodotryskami, poprzecinany siecią alejek. Znajdują się tu sanatoria, pijalnia wody mineralnej “Joasia”, korty tenisowe, 2 baseny otwarte oraz 1 kryty (na terenie Zakładu Lecznictwa Uzdrowiskowego “Gryf”), boisko do siatkówki, szachy-giganty, liczne kawiarenki, 3-km ścieżka zdrowia, a także niedawno wybudowany 23 ha zalew, który bardzo wzbogacił krajobraz parku i stał się ulubionym miejscem wędkarzy i spacerowiczów. Park to także doskonałe miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku – joggingu i nordic walkingu.
Atrakcją miasteczka jest urocza, zabytkowa starówka z ryneczkiem z fontanną i przylegającymi do niego uliczkami i deptakiem spacerowym otoczonym zabytkowymi kamieniczkami oraz średniowieczny kościół i zamek. Miasto posiada również ofertę dla sportowców – nowo wybudowana hala widowiskowo-sportowa oraz oferta zabiegowo-rehabilitacyjna sanatoriów sprawiają, że jest to doskonałe miejsce na organizację obozów kondycyjnych.
Okolice Połczyna-Zdroju ze względu na niezwykle urozmaiconą rzeźbę terenu nazywane są “Szwajcarią Połczyńską”. O pięknie krajobrazu można przekonać się wędrując oznakowanymi szlakami pieszymi. Warto wybrać się na pieszą lub rowerową wycieczkę historycznym “Szlakiem Solnym”, którym niegdyś wożono sól z nad Bałtyku do Wielkopolski.
Połczyn-Zdrój to także świetna baza wypadowa na piesze i rowerowe wędrówki, spływy kajakowe czy konne przejażdżki. Polecamy głównie wycieczki rowerowe: ścieżką rowerową wiodącą nasypem nieczynnej linii kolejowej z Połczyna-Zdroju do Złocieńca, szlakiem niebieskim “Pradoliną Dębnicy” oraz czerwonym “Szlakiem Szwajcarii Połczyńskiej”. Szlak ten wiedzie przez: Drawski Park Krajobrazowy, w tym przez bukowe bory rezerwatu przyrodniczego “Dolina Pięciu Jezior”.
Chcąc podziwiać panoramę Pojezierza Drawskiego warto wejść na położoną przy szlaku wieżę widokową (48 m), górującą na największym wzniesieniu w okolicy, zwanym Wolą Górą (219 m n.p.m.). W pobliżu Połczyna Zdroju można wypocząć w prawdziwie wiejskiej atmosferze, którą zapewniają położone wśród lasów i jezior gospodarstwa agroturystyczne, oferujące między innymi całodzienne wyżywienie przygotowane z własnych produktów, a także aktywne uczestnictwo w życiu gospodarstwa.
Uzdrowisko Połczyn Zdrój ma najdłuższą tradycję wśród podobnych miejsc w północnej Polsce. Na przestrzeni wieków na tych terenach uprawiano winorośl, produkowano szkło i witraże, później także piwo, aż do odkrycia w 1688 roku źródła leczniczej wody i złóż borowiny. Od tego momentu miasto zaczęło się prężnie rozwijać jako uzdrowisko i na tym kierunku skupia się do dziś. W 1705 roku funkcjonował tu już pierwszy dom zdrojowy. Do dziś istnieją sanatoria wybudowane na przełomie XIX i XX wieku. Mocno doświadczone i zniszczone przez wojny miasto na powrót odzyskało swoją świetność i z powodzeniem powróciło do funkcji uzdrowiskowych.
Dziś o Połczynie mówi się “kurort z duszą”. Jest to jedno z najbardziej atrakcyjnych uzdrowisk w Polsce. Z powodzeniem można tu leczyć i rehabilitować schorzenia neurologiczne, ortopedyczne, reumatyczne oraz ginekologiczne. O kuracjuszy zadba personel każdego z funkcjonujących tu sanatoriów zlokalizowanych w najatrakcyjniejszej części miasteczka.
Do dyspozycji gości Uzdrowisko Połczyn Zdrój Grupa PGU S.A. zapewnia:
- a) cztery budynki sanatoryjne: “Gryf”, “Irena”, “Borkowo”, “Podhale”,
b)pokoje o wysokim standardzie,
c)całodobową opiekę lekarsko-pielęgniarską,
d) bazę zabiegową dostępną 7 dni w tygodniu w miejscu zakwaterowania,
e) profile lecznicze: reumatologię, neurologię, ortopedię, ginekologię,
f) turnusy: rehabilitacyjne, NFZ, ZUS,
g) konferencje, szkolenia,
h) nowo otwartą doskonale wyposażoną salę fitness.
Strefa “SPA – Zdrojowe Zacisze” oferuje:
- a) nowo otwarty obiekt,
b)pokoje o wysokim standardzie,
c)zabiegi na ciało, twarz, masaże,
d) kapsułę spa,
e) gabinety z hydroterapią,
f) jaccuzi z podgrzewanymi leżankami,
g) sauny,
h) łaźnię błotno-parową,
i) gabinet manicure, pedicure,
j) zabiegi wykonywane przez specjalistów, kosmetykami renomowanych firm.
Uzdrowisko Połczyn Zdrój Grupa PGU S.A. oferuje:
- a) naturalne surowce lecznicze: borowina i solanka,
b)ofertę ponad 50 zabiegów leczniczych, m.in.: zawijania borowinowe, tampony borowinowe, itp.
c)różnorodne masaże: gorącymi kamieniami, ziołowymi stemplami, refleksyjny stóp, borowinowy, wyszczuplający, klasyczny, podwodny, wibracyjny, relaksacyjny twarzy,
d) aktywny wypoczynek: basen kryty z sauną, basen zewnętrzny, aquaaerobik, ścieżkę rowerową, szlaki wędrowne, nordic walking,
e) codzienną porcję tańca i muzyki, a także wycieczki i inne atrakcje.
Uzdrowisko Połczyn Zdrój Grupa PGU S.A. poleca gotowe pakiety pobytowe:
- a) tradycjonalistom – Klasyczną kurację uzdrowiskową,
b)niezdecydowanym – Kurację w pigułce,
c)emerytom – Kurację dla seniora,
d) dbającym o linię – Smukłą sylwetkę,
e) zabieganym – Weekendowy Mini Relaks,
f) firmom – pobyty konferencyjne i szkoleniowe,
g) brydżystom – Uzdrowiskowy Kongres Brydżowy (miesiąc styczeń),
h) wszystkim – pobyty świąteczne i noworoczne.
Dodatkowe informacje oraz ceny usług można uzyskać na stronie internetowej lub telefonicznie:
Uzdrowisko Połczyn Zdrój Grupa PGU S.A.
Dział Sprzedaży
ul. Zdrojowa 6
78-320 Połczyn Zdrój
tel. +48 94 366 21 65 lub +48 94 366 26 86
fax. +48 94 366 21 65
e-mail: sprzedaz@uzdrowisko-polczyn.pl
http://www.uzdrowisko-polczyn.pl
SPA Zdrojowe Zacisze
ul Solankowa 8
78-320 Połczyn Zdrój
tel. +48 94 366 26 73
fax. +48 94 366 21 34
e-mail: spa@uzdrowisko-polczyn.pl
http://www.spa-polczyn.pl
Dąbki
Mała wieś Dąbki jest najmłodszym z uzdrowisk na terenie Zachodniopomorskiego. Jest to idealne miejsce dla tych, którzy chcą uciec od zgiełku wielkich miast i otoczyć się naturą.
Dąbki w gminie Darłowo to dość nietypowe nadmorskie uzdrowisko. Z jednej strony z piękną, piaszczystą plażą otoczoną pasem zalesionych wydm, z drugiej przytulone do malowniczego jeziora Bukowo. Łagodny klimat i jod w powietrzu pozytywnie wpływają na drogi oddechowe, alergie i układ immunologiczny. Sześciokilometrowa promenada leśna i ścieżki zdrowia stwarzają doskonałą okazję do kojących spacerów.
Dąbki położone są w strefie klimatu nadmorskiego, silnie oddziałującego na organizm ludzki, złagodzonego obszarami leśnymi oraz bliskością rozległego jeziora Bukowo. Ten szczególny klimat, odznaczający się działaniem bodźców ochładzających, uwarunkowanych temperaturą powietrza, większą jego wilgotnością i silniejszym wiatrem typowym dla strefy kontaktowej ląd-powietrze, wykorzystuje się w leczeniu wielu schorzeń.
Leczy się tu schorzenia układu oddechowego, krążenia i pokarmowego. Kuracjuszy i wczasowiczów zapraszają ośrodki leczniczo-wypoczynkowe oraz sanatoria. Odkryte złoża borowiny są bardzo dobrej jakości. Badania wykazały też występowanie złóż chlorkowo-sodowych.
Dodatkowe informacje można uzyskać:
Ośrodek Sanatoryjno – Wypoczynkowy “Argentyt”
ul. Wydmowa 17
76-156 Dąbki
tel. +48 94 / 314 81 31
fax. +48 94 / 314 81 30
e-mail: argentyt@interferie.pl
www.argentyt.interferie.pl
Ośrodek Sanatoryjno – Wypoczynkowy “HUTMEN”
ul. Darłowska 12
76-156 Dąbki
tel. +48 94 / 31 48 132 lub tel. 71 / 33 48 669
e-mail: wczasy@susmed.com.pl
www.hutmen.uzdrowisko-dabki.info
Sanatorium Uzdrowiskowe H. Cegielski
ul. Wydmowa 8
76-156 Dąbki
tel. +48 94 / 314 80 47
fax. +48 94 / 314 80 49
e-mail: biurocegielski@o2.pl
www.cegielski.nrs.pl
Sanatorium “DUKAT”
ul. Wydmowa 9
76-156 Dąbki
tel. +48 94 / 314 80 51 lub 314 80 52 lub 314 80 53
fax. +48 94 / 314 80 54
e-mail: recepcja@sanatorium-dukat.pl
www.sanatorium-dukat.pl
Sanatorium Delfin
ul. Darłowska 15
76-156 Dąbki
tel. +48 94 / 314 89 50
fax. +48 94 /315 60 67
e-mail: recepcja@delfinhotel.pl