Jak skutecznie się odchudzać?

zdrowe odchudzanie

Wiele osób marzy o zrzuceniu nadprogramowych kilogramów. Jeśli jesteśmy szczupli, czujemy się zazwyczaj pewniej siebie i atrakcyjniej. Zyskuje na tym także nasze zdrowie psychofizyczne. Musimy jednak mieć na uwadze to, że walka z nadwagą i otyłością do łatwych nie należy. Niemniej jednak, zastosowanie się do kilku ważnych zasad może pomóc nam w uzyskaniu zadowalających rezultatów. Przede wszystkim trzeba zmodyfikować swoją dietę. Warto byłoby również uprawiać jakąś aktywność fizyczną, która przypadnie nam do gustu. Pomocne mogą okazać się także zioła oraz różnego rodzaju tabletki bazujące na naturalnych składnikach aktywnych

Zmodyfikuj swoją dietę

Jeżeli zależy nam na zgubieniu nadprogramowych kilogramów, koniecznie musimy zmodyfikować swoją dietę. Co konkretnie należy zrobić? Otóż przede wszystkim, trzeba wyeliminować lub znacząco ograniczyć żywność o wysokim stopniu przetworzenia. Na pewno należałoby unikać fast foodów, jak również produktów bogatych w cukier rafinowany czy tłuszcze trans. Postarajmy się również o to, aby na naszych talerzach nie zabrakło owoców i warzyw.

Czego należy się wystrzegać?

Jak już zaznaczono wyżej, osoby odchudzające się powinny wystrzegać się przetworzonej żywności. Należy także postarać się o to, aby nie jeść zbyt kalorycznie. Owoce takie jak banany warto zastąpić porzeczkami bądź truskawkami, które zawierają niewiele kalorii. Jeśli chodzi o warzywa, należy uważać na duże ilości ziemniaków czy gotowanej marchwi. Dobrym pomysłem będzie także ograniczenie soli oraz rezygnacja ze słodzonych napojów. Wspaniale, jeśli uda nam się ograniczyć alkohol, bo są to tak naprawdę puste kalorie.

Na jakie produkty warto postawić?

Jeżeli chcemy schudnąć, nasza dieta musi być odpowiednio zbilansowana. Nie możemy się na pewno głodzić, ale warto ograniczyć ilość spożywanych kalorii. Wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że uda nam się spalić nadmiar tkanki tłuszczowej. Starajmy się jadać o regularnych porach, najlepiej co dwie, trzy godziny. Niektórym może odpowiadać nawet mniejsza częstotliwość posiłków. Dobrze byłoby też starać się o to, aby na talerzach znajdowały się produkty pełnoziarniste. Raczej starajmy się dusić i piec niż smażyć. Unikajmy tłuszczy zwierzęcych, takich jak chociażby smalec. Zastąpmy je roślinnymi.

Aktywność fizyczna pomoże schudnąć

Odchudzanie nie będzie możliwe, jeżeli nie będziemy uprawiali sportu. Wydaje się, że najlepiej będzie postawić na aktywność, która sprawia nam przyjemność. Wcale nie musi być to sport na siłowni. Równie efektywnie możemy ćwiczyć w swoich domach czy mieszkaniach. Wszystko zależy od naszych preferencji.

Postaw na treningi cardio

Jednym z najefektywniejszych treningów, które pozwalają na szybkie spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej jest trening cardio. Można uprawiać go w różnych formach. Dobrym pomysłem będzie ten na świeżym powietrzu. Nie zawsze jednak mamy taką możliwość. Po treningu cardio dobrze jest wykonać trening wzmacniający. Pozwoli on wzmocnić mięśnie oraz wysmuklić je. Wówczas nasza sywetka będzie prezentować się zdecydowanie atrakcyjniej pod względem wizualnym, a my będziemy silniejsi. Ważne jest to, aby ćwiczyć regularnie, minimum trzy razy w ciągu tygodnia.

Wycisz swój umysł

Osoby żyjące w chronicznym stresie mogą mieć tendencję zarówno do chudnięcia, jak i do tycia. Każdy z nas jest bowiem nieco inny. Bardzo prawdopodobne jest jednak to, że chcąc rozładować stres, będziemy podjadać. Wówczas o przytycie niestety nietrudno. Dobrym pomysłem będzie więc znalezienie jakiegoś skutecznego sposobu, dzięki któremu uda nam się rozładować nadmierne napięcie. Bardzo pomocne mogą okazać się joga oraz medytacja. Równie dobrze można jednak wypróbować techniki relaksacyjne.

A może suplementacja?

W odchudzaniu mogą nam pomóc również dostępne w aptekach suplementy. Najlepiej byłoby postawić na tabletki o naturalnych składach. Mogą znaleźć się w nich takie substancje jak ekstrakt z zielonej herbaty czy wyciąg z pokrzywy zwyczajnej. Takie naturalne tabletki pomogą przyśpieszyć metabolizm. Poza tym, są pomocne w detoksykacji. Jak zaś wiadomo, toksyny mogą utrudniać proces spalania tkanki tłuszczowej. Dobrze byłoby więc pozbyć się ich.

1. Kiedy zaczną być widoczne pierwsze efekty odchudzania?

Zależy to w dużej mierze od tego, jakie konkretnie metody stosujemy. Niektórzy mogą dostrzec efekty już po dwóch tygodniach. Inni będą musieli poczekać na nie nieco dłużej. Ważne jest to, aby odchudzać się mądrze.

2. Kiedy warto udać się po pomoc do dietetyka?

Pomoc dietetyczna zawsze może okazać się trafionym pomysłem. Powinniśmy udać się do gabinetu dietetycznego wtedy, gdy czujemy taką potrzebę lub nie potrafimy osiągnąć samodzielnie zadowalających efektów. Musimy jednak mieć świadomość tego, że nawet najlepszy dietetyk nam nie pomoże, jeżeli nie będziemy stosowali się do jego zaleceń.

3. Jakie mogą być skutki zbyt szybkiego odchudzania się?

Zbyt szybkie odchudzanie polegające na drastycznym ograniczeniu spożywanych kalorii jest niebezpieczne. Może prowadzić do zaburzeń odżywiania, takich jak chociażby bulimia czy anoreksja.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz

You May Also Like

  • Zakola – skuteczne metody na zwiększenie gęstości czupryny

  • Stały aparat ortodontyczny u dziecka. Czy przyniesie dobre efekty?

  • Gdzie można szukać dobrego wózka inwalidzkiego?

  • Na krzywy… zgryz Polaka