Koszalinianie odkrywają regionalne trasy rowerowe z Forum Koszalin

rower

Wycieczki rowerowe to jedna z form spędzania wolnego czasu i korzystania z wakacyjnej pogody. Wspólne odkrywanie regionalnych tras to pomysł, z którego chętnie korzystają koszalinianie. Cykl bezpłatnych wycieczek z przewodnikiem w ramach kampanii #RoweryNaForum jest na półmetku, a chętnych wciąż przybywa. Kampania odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Koszalina – Piotra Jedlińskiego.

Zarówno mieszkańcy Koszalina oraz okolic, jak i turyści chętnie korzystają z infrastruktury rowerowej miasta. Nic dziwnego, bo jest ona jedną z najlepiej rozwiniętych w Polsce. Sposób na spędzanie wakacyjnych sobót, jakim jest udział w bezpłatnych wycieczkach rowerowych z przewodnikiem, został bardzo pozytywnie przyjęty – nie brakuje chętnych na eksplorowanie regionu na dwóch kółkach. Wycieczkom przewodniczy Paweł Pytaszyński – rowerzysta, prowadzący bloga pedałuję.pl.

Jesteśmy na półmetku naszych wycieczek i bardzo się cieszymy, że zaproponowana przez nas forma aktywnego spędzania czasu spotkała się z takim zainteresowaniem. Do tej pory uczestnicy zwiedzili trzy trasy z aplikacji mobilnej „Rowery na Forum”: przejechali „brzegiem jeziora Jamno”, mieli okazję „zakochać się w Jamnie” oraz poznać trasę „dla fanów przyrody”. A przed nami kolejne wycieczki – aż do końca września – mówi Urszula Lipińska, Dyrektor Forum Koszalin.

Cykliczne wycieczki organizowane są co dwa tygodnie. Kolejna odbędzie się 21 sierpnia i poprowadzi trasą nr 2 – „Poznaj Parnowo”. Zapisy trwają na stronie https://wycieczkiroweroweforum.pl/. Należy pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona.

Aplikacja mobilna

W ramach kampanii #RoweryNaForum Forum Koszalin opracowało innowacyjną aplikację mobilną o tej samej nazwie. Użytkownicy mogą wpisać dystans z punktu A do punktu B, a aplikacja wyznaczy im najlepszą trasę z uwzględnieniem różnych rodzajów szlaków i typów rowerów. W zależności od tego, czy wybrany zostanie rower turystyczny, miejski czy terenowy, użytkownik zobaczy odpowiednią trasę rowerową wraz z opcją nawigowania. Następnie może ją zapisać, by w każdej chwili móc do niej wrócić. Rowerzyści w aplikacji znajdą także 10 tras, opracowanych we współpracy z koszalińskim rowerzystą Piotrem Saweczką, z różnym dystansem i czasem do pokonania oraz zaznaczonymi miejscami wartymi odwiedzenia.

Pomysłodawcą i organizatorem kampanii #RoweryNaForum jest Forum Koszalin. Kampania została objęta patronatem honorowym Prezydenta Miasta Koszalina.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz

You May Also Like

  • Polacy najbardziej cieszą się ze złota dla reprezentacji w mieszanej sztafecie.

  • Rowerem przez Polskę

  • Ćwiczysz? Regeneruj się!

  • Kulminacja rajdowego sezonu w Szczecinie, Dobrej i Drawsku Pomorskim