Kuna Filter Comfort – czysta woda wzbogacona o cenne minerały

kuna filter comfort czysta woda wzbogacona o cenne mineraly

Filtry do wody pod zlew stają się coraz popularniejszymi urządzeniami, które znacznie częściej i chętniej montujemy we własnych domach. Cenią je także restauratorzy i właściciele kawiarni.

Kiedy stosowanie filtru do wody pod zlew ma sens? Odpowiedź jest prosta, w zasadzie praktycznie zawsze, no chyba, że posiadamy już w domu inny sposób filtracji wody. Jakie są największe zalety filtrów do wody pod zlew i jak prezentuje się popularny filtr Kuna Filter Comfort?

Filtr do wody pod zlew, ale po co?

We wstępie wspominano, że filtry do wody pod zlew, możemy zastosować zawsze, kiedy poczujemy taką potrzebę, aby nieco przekonać do tego sposobu filtracji warto napisać jakie zalety niesie za sobą korzystanie z nich:

  • woda z kranu prosto do picia, woda wodociągowa, nie zawsze jest taka jak byśmy chcieli, co prawda jest przebadana i uznana za zdatną do picia, najczęściej po prostu nie zachęca, aby pić ją bezpośrednio, korzystając z filtra do wody, możemy bez obaw spożywać wodę bez wcześniejszego przegotowani, czy przepuszczenia przez np. dzbanek filtrujący,

  • wzbogaca smak potraw i napoi na bazie wody, dobry filtr do wody, między innymi wykorzystujący proces odwróconej osmozy, np. Kuna Filter Comfort, pozbawia wodę zanieczyszczeń, ale również jej chlorowego posmaku, dzięki temu przygotujesz jeszcze lepsze dania i napoje,

  • korzystaj z filtrowanej wody do sprzętów, jeśli użyjesz wody filtrowanej do ekspresu, czajnika elektrycznego, czy żelazka, możesz mieć pewność, że zmniejszysz tym samym ilość kamienia osadzającego się w ich wnętrzu, tym samym przedłużając ich żywotność,

  • filtrowanie wody w domu równa się mniejsza ilość plastikowych butelek, czyli troska o środowisko.

Jak działa filtr do wody pod zlew?

Montaż takiego filtra nie powinien przysporzyć większych problemów, warto jednak przed konkretnym zakupem dobrze wymierzyć szafkę pod zlewem. Działanie filtru do wody pod zlew jest niezwykle proste, filtr podłączamy do wody zasilającej, zanim woda trafi do kranu popłynie przez filtr (jeden lub kilka), a następnie przefiltrowana już do naszych kranów. Jeśli wybierzemy filtr do wody pod zlew, taki jak np. Kuna Filter Comfort, musimy pomyśleć również o przyłączu do kanalizacji, ponieważ membrana osmotyczna, generuje odrzut wody do kanalizacji.

Kuna Filter Comfort- jak oczyszczać wodę?

Kuna Filter Comfort, to filtr do wody, który montujemy w szafce pod zlewem, przyłączając go do wody zasilającej oraz kanalizacji. Kuna Filter Comfort opiera filtrację na kilku etapach:

  • po pierwsze filtr sedymentacyjny

  • po drugie filtr sedymentacyjno-węglowy

  • po trzecie membrana molekularna(osmotyczna)

  • po czwarte wkład węglowy

  • po piąte wkład mineralizujący

Tak oczyszczona woda jest niemal krystalicznie, czysta i co ważne dzięki mineralizacji, wzbogacona o składniki mineralne. To ważny element procesu filtracji, ponieważ proces odwróconej osmozy, pozbawia wody wszelkich zanieczyszczeń, ale również dobrych składników, dlatego warto postawić na filtr do wody pod zlew, który posiada dodatkową mineralizację.

Kuna Filter Comfort doskonale sprawdzi się w zarówno w domach, jak również restauracjach, czy kawiarniach. To gwarancja czystej i smacznej wody każdego dnia prosto z kranu.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz

You May Also Like