Modne wnętrza 2022 – postaw na styl glamour

salon

Modne wnętrza 2022 to przede wszystkim dominacja stylu eko, ale bardzo dobrze radzi sobie w nich także styl glamour. Jest on szalenie elegancki i na pewno nie można o nim powiedzieć, że jest nudny. Wprowadza do wnętrza ogrom klasy i blichtru, ale jednocześnie przytulności w której po prostu chce się być. Czym jeszcze charakteryzuje się styl glamour i w jaki sposób wprowadzić go do wnętrza? Podpowiadamy.

Czym charakteryzuje się styl glamour?

Styl glamor to przede wszystkim ogromna inspiracja duchem minionych epok. Oznacza to, że bardzo mocno odcisnął się w nim przede wszystkim barok, w którym to pełno było ornamentów oraz form, które tworzyły bardzo eleganckie przestrzenie.

Glamour kocha także wszystko, co klasyczne, co sprawia, że wnętrze staje się eleganckie i przyjemne w odbiorze. Taki eklektyzm doskonale odnajdzie się w przestrzeniach urządzonych właśnie w owym stylu w których nie brakuje takich połączeń jak na przykład barokowy stół zestawiony z klasycznymi krzesłami oraz prostą, nowoczesną komodą z błyszczącymi gałkami. Tak, bo trzeba pamiętać także o tym, że glamour kocha wszystko, co błyszczące. Można więc stawiać np. na kryształki na żyrandolu czy też połyskujące gałki w meblach. Może być zarówno złoto, jak i srebro – wiele zależy już od naszego indywidualnego poczucia smaku, a tym samym upodobań.

Modne wnętrza 2022 – jakie dodatki i materiały charakteryzują styl glamour?

W stylu glamour ma dominować przede wszystkim przepych. We wnętrzach do których został on wprowadzony musi być po prostu luksusowo – to dominacja elegancji okraszona błyskiem oraz przepychem. Pamiętajmy jednak w tym wszystkim o zachowaniu dobrego smaku i tego, aby nie przytłoczyć wnętrza. Musi być zachowana równowaga, aby zachować dobry smak. Wśród kolorów, to dominują jasne barwy takie jak pastelowe odcienie błękitu, jasne szarości, złoto, srebro, kremowa biel, ciepłe beże. Można je przełamać czernią – będzie bardzo elegancko. Wśród materiałów dominują metale szlachetne i kryształy, jak również egzotyczne gatunki drewna. Dodatki to głównie lustra, dekoracyjne oświetlenie, kryształowe bibeloty oraz różnej maści złote zdobienia.

Jak widać glamour kocha wszystko, co eleganckie i luksusowe. Jest idealny dla osób, które cenią sobie wszystko, co rzuca się w oczy, obok czego nie można przejść obojętnie. Świetnie sprawdzi się zarówno w sypialni, jak i salonie czy też pokoju dziecka.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz

You May Also Like