Modułowe studnie kablowe i ich rola w branży telekomunikacyjnej

modulowe studnie kablowe i ich rola w branzy telekomunikacyjnej

Łączność między ludźmi, szczególnie w XXI wieku, jest niezwykle istotna. Wszyscy szukają jak najkrótszej ścieżki kontaktu z drugą osobą. Z pomocą mogą przyjść studnie kablowe, które zrewolucjonizują technologię telekomunikacyjną. Ich szerokie zastosowanie pozwoli na sprawniejszą łączność bez niepotrzebnych komplikacji.

Przyszłościowe segmentowe studnie kablowe

System telekomunikacji jest niezwykle istotny z punktu widzenia każdego człowieka. Trudno jest sobie wyobrazić obecnie problemu z łącznością. Jednak w wielu miejscach na mapie Polski o stały dostęp do niej nadal jest trudno. Segmentowe studnie kablowe tworzone są unikalnym, opatentowanym systemem pochodzącym w 100% z recyklingu, co jest niezwykle bezpieczne dla środowiska. Korpus takiej studni może być obciążany do nawet 90 ton. Kolejne miesiące prac nad nimi przynoszą nowe zalety ich stosowania.

Kanały technologiczne odporne na mróz

Studnie kablowe potrafią być odporne na oddziaływanie kanalizacji wodnej, a także wysoką temperaturę oraz silne mrozy. Sól drogowa czy substancje używane do oznaczania dróg również nie zniszczą powłoki takiej studni. Taka technologia zabezpiecza je przed ewentualnymi wyciekami ropy czy paliwa. Ruch uliczny, który może powodować ewentualne uszkodzenia dróg, również nie jest problemem. Wytrzymała powłoka potrafi znieść naprawdę dużo.

Studnie kablowe i ich zalety

Najważniejszą zaletą jest niezwykle szybki montaż, który nie wymaga skręcania, klejenia ani betonowania. Dzięki modułowej technologii montażu można ją instalować bez potrzeby rozcinania konkretnych elementów. Istotnym plusem jest niemalże natychmiastowa wytrzymałość na obciążenia dynamiczne nawet do F-900.

Dodatkowo, instalacje kablowe nie są drogie w montażu, żywotność takiej studni to około 50 lat w ziemi, a także wysoka elastyczność. Segmenty studzienek są tak skonstruowane, aby po ich zamontowaniu nie dochodziło do żadnych poziomych ani pionowych przemieszczeń, a także do ewentualnego chwiania się.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz

You May Also Like