Stały aparat ortodontyczny u dziecka. Czy przyniesie dobre efekty?

aparat na zeby

Leczenie ortodontyczne dzieci wymaga wspólnego zaangażowania rodziców oraz specjalistów w gabinecie stomatologicznym. Współczesne stomatologia oraz ortodoncja to cała paleta możliwości, dzięki którym po pewnym czasie nasza pociecha będzie mogła cieszyć się pięknym uśmiechem oraz równymi zębami. Zastosowanie stałego aparatu ortodontycznego przynosi ogromne korzyści, dużo większe niż tymczasowy aparat ruchomy, który można w każdej chwili zdjąć.

Zarówno stomatologia, jak i ortodoncja w zakresie opieki nad jamą ustną dzieci oferują rozwiązania nowoczesne, wygodne, praktyczne, bezpieczne oraz co najważniejsze skuteczne. Jeżeli zauważymy, że zęby naszego dziecka nie rosną prosto, są źle ustawione, niewymiarowe, wychodzą poza łuk, jest to jak najbardziej przesłanka do tego, aby skorzystać z pomocy specjalisty. Im wcześniej umówimy się na spotkanie, tym zdecydowanie lepiej. Ortodonta będzie miał możliwość wykonania prześwietlenia, sprawdzenia dokładnie wszystkich zębów, zaproponowania metody leczenia.

Pamiętajmy o tym, że przyczyny krzywych zębów u dzieci mogą być różne. Wśród głównych można wymienić wady anatomiczne, dziedziczone, przebyte choroby, odniesione urazy, zbyt wczesną utratę zębów mlecznych. Kompleksową diagnostykę dziecko może przejść w przychodni MCS https://mcs-przychodnia.pl/.

Leczenie krzywych zębów

Najpopularniejszą metodą leczenia tego rodzaju wad jest oczywiście zastosowanie odpowiedniego aparatu ortodontycznego. Jego zadaniem jest „naprostowanie zębów”, a więc ich przywrócenie na właściwe miejsce. Aparat ortodontyczny może być stały (a więc taki, którego nie można samodzielnie ściągnąć), bądź stały. To, który zostanie wybrany w dużej mierze zależy od ortodonty.

Zobacz także: https://alfabloger.pl/co-zrobic-w-sytuacji-gdy-nadmiernie-zgrzytamy-zebami/

Aparat stały daje dużo lepsze efekty, z uwagi na to, że działa przez 24 godziny. W zależności od tego, jaki zakres „naprawy” musi zostać wykonany, leczenie ortodontyczne tą metodą trwa około 2 lat. Jest to proces, który wymaga systematycznej współpracy wszystkich zainteresowanych. Warto uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać skutków. Te na pewno będą pozytywne.

Brak odkładania wizyty w czasie

Jeżeli zauważymy, że zęby naszego dziecka zaczynają rosnąć w nieodpowiedni sposób, od razu powinniśmy się skontaktować z zaufanym specjalistą. Brak reakcji z naszej strony może skutkować dalszymi problemami, nie tylko estetycznymi, ale również np. kłopotami z mówieniem.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz

You May Also Like

  • Jak skutecznie się odchudzać?

  • Zakola – skuteczne metody na zwiększenie gęstości czupryny

  • Gdzie można szukać dobrego wózka inwalidzkiego?

  • Na krzywy… zgryz Polaka