W czerwcu Water Show Gdańsk ponownie przyciągnie tłumy nad Motławę!

sporty wodne

W weekend 29-30 czerwca odbędzie się II edycja Water Show w Gdańsku. Na Motławie, między Ołowianką, a wyspą Spichrzów najlepsi zawodnicy z Polski i ze świata zmierzą się w elitarnych, wodnych dyscyplinach. Hitem tegorocznej edycji są pokazy High Diving, czyli akrobatyczne skoki do wody z wysokości 24 metrów!

Impreza odbędzie się w ostatni weekend czerwca i zapoczątkuje wakacje. Sobota będzie dniem kwalifikacji, treningów dla zawodników oraz dniem testów dla mieszkańców. W niedzielę  w 6 różnych dyscyplinach: High Diving, Flyboarding, Cable Wakeboarding, Death Diving, Blob Jumping i Jet Surf wystąpią najlepsi zawodnicy ze świata. W 2018 r. około 35 000 osób obserwowało pokazy i to właśnie z myślą o tak licznej publiczności organizatorzy zmodyfikowali zasady rywalizacji w każdej dyscyplinie tak, aby były jasne i zrozumiałe dla wszystkich uczestników.

Człowiek skacząc z prędkością 100 km/h w czasie 3 sekund wykonuję skomplikowane akrobacje

Szalenie widowiskowa odmiana skoków do wody High Diving może już wkrótce pojawić się w programie olimpijskim. Równie ważnym elementem #WaterShowGdansk są otwarte, międzynarodowe zawody FlyCup w lataniu na deskach hydro-odrzutowych. Składające się z trzech rund zawody – konkurs salt, najlepszy trick i bitwy. Na zawody z wykonywania akrobacji za pomocą odrzutu wody – Flyboard – przyjedzie 10 zawodników z całego świata i 4 Polaków. Jedną z gwiazd jest Amerykanin Damone Rippy Flyboardowy Mistrz Świata 2017 oraz Wicemistrz Świata 2018. Ponadto wystąpią również topowi zawodnicy z Rosji, Francji, Holandii, Argentyny i Czech.

Emocje zapowiadają się również w slalomie na deskach surfingowach z napędem motorowodnym. Popularny Jet Surf rozegrany będzie na specjalnie ustawionym torze między Targiem Rybnym, a Żurawiem. W tej konkurencji będzie można zobaczyć aktualną liderkę rankingu i MŚ 2018 Anetę Sacharową.

Podczas Water Show Gdańsk zaprezentują się też drużyny smoczych łodzi, czyli zespołowe rywalizacje, w których dragony będą ścigać się w sprincie na dystansie 200 metrów, a także solowe akrobacje blob jumping, czyli skoki osób wystrzelonych w powietrze z wodnej wyrzutni. Oprócz tego, na wyciągu z przeszkodami – wakeboardingu wystąpią nie tylko zawodowcy, ale i amatorzy – gdańszczanie i turyści też będą mieli szansę spróbować swoich sił!

Wspaniały odbiór publiczności i zadowolenie mieszkańców Gdańska w 2018 pozwala nam rozwijać Water Show Gdansk również w tym roku. –  zaprasza Kajetan Sikorski, organizator imprezy – Rozszerzyliśmy wydarzenie do 2 dni, aby pierwszego zaprosić do wspólnej zabawy publiczność.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz

You May Also Like