Włochy 2022 – kraina pięknych jezior i gór

wakacje

Włochy to państwo, które turyści odwiedzają przez cały rok. Oferuje nie tylko architekturę i zabytki, ale również przepiękne jeziora alpejskie i góry. Tutejsza kuchnia jest również znana i lubiana przez cały świat. Każdy znajdzie tu atrakcje idealne dla siebie. Co warto zobaczyć, wybierając się do tego pięknego kraju? Podpowiadamy.

Rzym

Planując wakacje we Włoszech, warto odwiedzić stolice tego państwa. Można zobaczyć tutaj Pałac Maltański, gdzie przez dziurkę od klucza w bramie siedziby kawalerów można podziwiać słynny widok na Watykan. Będąc w tym mieście, warto przespacerować się po jego najpiękniejszych placach.

Z kolei fontanna Di Trevi to chyba najbardziej znana na świecie fontanna przy której, choć tłoczno jest i w dzień i w nocy to warto ją zobaczyć i wrzucić do niej pieniążek na szczęście. Dodatkowo będąc we Włoszech, trzeba odwiedzić Watykan i Plac Świętego Piotra, a także bazylikę. Na większości zwiedzających miejsca te robią ogromne wrażenie. Poza zwiedzaniem placu warto również zajrzeć do grot watykańskich, a także muzeum watykańskiego. Z kolei najbardziej rozpoznawalnym zabytkiem Rzymu jest Koloseum, dlatego też podczas wakacji w tym mieście trzeba je zobaczyć.

Jezioro Como

Jezioro Como jest nazywane najpiękniejszym jeziorem Włoch. Ma ono mikroklimat, który sprawia, że jest ciepłe nawet zimą, dlatego też szczyty Alp można podziwiać, siedząc między kwiatami. Wokół jeziora zlokalizowanych jest kilka ciasno skupionych miasteczek, które zdobią piękne zabudowania. Pływają tutaj parowce, którymi można zwiedzić całą okolicę.

Zobacz także: https://polski-facet.pl/dlaczego-w-2022-roku-warto-jechac-na-wakacje-do-hiszpanii/

Włoskie Alpy

Wielu turystów wybierających się na wakacje zarówno latem jak i zimą jedzie w Alpy. Ich trasy rowerowe latem a zimą trasy narciarskie przyciągają tu miliony turystów. Dodatkowo liczne zbiorniki wodne i malownicze miejscowości takie jak Madonna di Campiglio są warte zobaczenia. Alpy dzielą się na trzy części. Pierwsza z nich to Alpy Zachodnie, gdzie można zobaczyć najwyższe szczyty takie jak Mount Viso czy Gran Paradiso. Z kolei Centralne Alpy rozciągają się od Alp Zachodnich do Przełęczy Brenner. Tutaj znajduje się szczyt taki jak Mont Blanc. A Alpy Wschodnie biegną od Przełęczy Brenner do Triestu.

Cinque Terre

Park Narodowy Cinque Terre tworzy pięć malowniczych wiosek rybackich o pięknej kolorystyce zabudowań. Miasteczka te znajdują się nad samym morzem na skalistym zboczu. Mogą pochwalić się licznymi szlakami turystycznymi gwarantującymi wyjątkowe widoki. Piękna plaża Monterossa to znany kurort wakacyjny, który gwarantuje wypoczynek i świetne jedzenie.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.traveligo.pl/.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz

You May Also Like