Zakola – skuteczne metody na zwiększenie gęstości czupryny

zakola

Dla wielu panów, mocne oraz gęste włosy są równie ważne, co dla pań. To atrybut świadczący o męskości oraz witalności. Niemniej jednak, co trzeci mężczyzna między 25 a 40 rokiem życia, mierzy się z procesem łysienia i powstawaniem przerzedzeń na przodzie czupryny. Dlatego też, warto będzie w początkowych fazach łysienia podjąć odpowiednie działania celem uratowania czupryny.

Kosmetyki zapobiegające zakolom oraz odpowiednia dieta

W początkowej fazie, kiedy powstają zakola, trzeba zwracać szczególną uwagę na potrawy, które spożywamy. Nasz codzienny jadłospis, może być ubogi w minerały oraz witaminy, które będą konieczne do właściwego procesu wzrostu naszych włosów. Przykładowo, łysienie może stanowić efekt niedoborów żelaza. Pomocne mogą się wówczas stać odpowiednie suplementy diety, które będą bogate w minerały oraz witaminy. Mają one w swoim składzie cynk, miedź, witaminy E, B6 oraz A i wyciągi z ziół. Pierwszy z pierwiastków, jest w sporym stopniu odpowiedzialny za kondycję kosmyków i ich wzmocnienie. Dobre efekty, przynieść mogą także kosmetyki specjalistyczne pod postacią szamponów, odżywek czy wcierek. W preparatach tych, zawarty jest przede wszystkim minoksydyl, który wykazuje korzystny wpływ na kondycję włosów, odżywia je oraz wzmacnia. Systematyczne używanie, przyczyni się do odrastania włosów, zatrzymania ich wypadania, jak i zmniejszenia powstałych już zakoli.

Farmakologia jako metoda na zagęszczenie włosów

Leczenie, powinno zostać rozpoczęte od znalezienia konkretnej przyczyny problemu, dlatego wskazane będzie odbycie wizyty u specjalisty. Trycholog, może przeprowadzić wiele badań, które będą mogły wskazać powód wypadania kosmyków. Podczas kuracji zakoli u mężczyzn, leczenie będzie w sporej mierze zależeć od tego, na jakim poziomie zaawansowania znajduje się łysienie. Nierzadko stosuje się specyfiki, które mają za zadanie zablokować zmianę testosteronu w DHT. Zawierają one w składzie minoksydyl albo finasteryd. Leki te odznaczają się sporą skutecznością, ale mogą spowodować niepożądane skutki.

Masaże oraz zabiegi laserowe

W wypadku, kiedy farmakologiczne leczenie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, mogą zostać wprowadzone masaże głowy, które pobudzą krążenie krwi i dzięki temu wpłyną pozytywnie na kondycję kosmyków. Można także rozważyć przeprowadzenie laserowych zabiegów. Taka terapia, ma za zadanie poprawiać krążenie, co przyczyni się do szybszego wzrostu włosów. Celem osiągnięcia gęstej czupryny, kurację trzeba przeprowadzać przez okres dwunastu miesięcy, a później poddawać się comiesięcznym zabiegom podtrzymującym.

Mezoterapia

Mezoterapia to metoda, która opiera się na nastrzykiwaniu skóry głowy różnorodnymi substancjami. Leki te dobierane są zawsze indywidualnie. Preparaty wprowadzane są za pomocą cieniutkiej igły do włosowych mieszków, co pobudza je do pracy i tym samym zagęszcza się czupryna.

Problem łysienia męskiego, czyli pojawiających się zakoli, dotyczy wielu spośród nich. Może być wynikiem problemów hormonalnych i genetycznych. Nadmierne wypadanie włosów, wiąże się także z nieodpowiednią podażą witamin i minerałów. Leczenie tego typu łysienia, polegać może między innymi na poddaniu się specjalnym masażom, zabiegom laserowym. Skuteczna, jest także odpowiednia suplementacja, oraz mezoterapia.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz

You May Also Like

  • Jak skutecznie się odchudzać?

  • Stały aparat ortodontyczny u dziecka. Czy przyniesie dobre efekty?

  • Gdzie można szukać dobrego wózka inwalidzkiego?

  • Na krzywy… zgryz Polaka