Żużlowy finał z udziałem GLS Poland

motocykle

Firma kurierska GLS Poland, dla której żużel ma szczególne znaczenie, będzie sponsorem głównym rundy finałowej Speedway European Championship. Zawody odbędą się w Rybniku 10 lipca. Wyłonią końcową klasyfikację żużlowych indywidualnych mistrzostw Europy 2021.

W indywidualnych mistrzostwach Europy (Speedway European Championship) żużlowcy rywalizują w serii czterech turniejów. Rybnicka runda będzie ostatnia, co sprawia, że ma charakter wielkiego finału. Organizatorem wydarzenia jest firma One Sport, a sponsorem głównym została firma kurierska GLS Poland.

– Żużel jest bliski naszym sercom, sponsorowaliśmy tę dyscyplinę przez wiele lat. To sport bardzo popularny w naszym kraju, a polscy żużlowcy dają nam wszystkim co roku wiele sukcesów i medali. Cenimy organizatorów rybnickiego finału i cieszymy się, że możemy ich wesprzeć – mówi Małgorzata Markowska, marketing manager GLS Poland.

Dodaje, że GLS obecnie nie zamierza jednak powracać do sponsorowania wydarzeń czy drużyn żużlowych w regularnej formie. – Jest to współpraca w ramach tego jednego, konkretnego wydarzenia. Żużel cieszy się naszym szczególnym zainteresowaniem, ale w ubiegłym roku podjęliśmy decyzję, by skoncentrować się na innych obszarach rozwoju. Na pewno zawsze chcemy być blisko tego, co ważne dla ludzi: to nasz znak firmowy zarówno w codziennej pracy, jak i w dodatkowych działaniach, takich jak zaangażowanie w żużel, kiedyś stałe, teraz przy okazji tego wyjątkowego turnieju – podkreśla  Małgorzata Markowska.

Kurierzy w czarnym sporcie

Przypomnijmy, że przez trzy lata z rzędu – od 2017 do 2019 roku – GLS był sponsorem generalnym naszej narodowej kadry. Był również partnerem PGE Ekstraligi oraz turniejów Speedway Grand Prix i Speedway of Nations (dawniej Drużynowy Puchar Świata).

Logotyp GLS Poland był widoczny na strojach sportowców, na ich żużlowych maszynach, na bandach reklamowych podczas meczów reprezentacji Polski, jak również m.in. na tablicach sponsorskich w czasie konferencji prasowych, zaproszeniach, biletach oraz programach meczowych. Firma kurierska była również obecna w miasteczkach kibica organizowanych przed wszystkimi występami Żużlowej Reprezentacji Polski, w tym meczami towarzyskimi.

Emocje w Rybniku

Zawody w Rybniku rozpoczną się w sobotę 10 lipca o godz. 19.00 na Stadionie Miejskim. Kibice zobaczą łącznie 22 biegi. Jaka będzie formuła rywalizacji? Po 20 biegach dwóch najlepszych zawodników przejdzie do finału, a żużlowcy z miejsc 3-6 rozegrają dodatkowy „bieg ostatniej szansy”. Zwycięzca oraz drugi zawodnik na mecie również zakwalifikują się do ścisłego finału. – Liczymy na żużel na najwyższym poziomie. Kibicom życzymy, by emocje sięgnęły zenitu, a wszystkim zawodnikom powodzenia w rywalizacji na torze – dodaje Małgorzata Markowska.

General Logistics Systems (GLS) Poland to jeden z najważniejszych operatorów na polskim rynku logistycznym. Firma sukcesywnie rozwija elastyczne rozwiązania dla dostaw na ostatniej

mili, wprowadza zaawansowane rozwiązania IT oraz rozbudowuje infrastrukturę bazową. W całym kraju dysponuje siecią 1600 punktów odbioru i nadania Szybka Paczka/ParcelShop. Międzynarodowa sieć operatora, za pośrednictwem spółek-córek oraz partnerów transportowych, obejmuje 40 krajów w Europie. Firma działa też na rynkach w USA i Kanadzie.

By redakcja serwisu

Dodaj komentarz

You May Also Like

  • Polacy najbardziej cieszą się ze złota dla reprezentacji w mieszanej sztafecie.

  • Koszalinianie odkrywają regionalne trasy rowerowe z Forum Koszalin

  • Rowerem przez Polskę

  • Ćwiczysz? Regeneruj się!